TAOLE.jpgytytrr

Bulgari İkonik Tasarımı Serpenti’nin 75. Yılı’nı kutluyor.


2023 yılında Bulgari, sonsuz metamorfoz ikonu Serpenti’nin 75. yıldönümünü kutluyor. Bu dönüm noktası, zamansız zarafet, eşsiz işçilik ve yaratıcı dönüşümlerle dolu bir yüzyılın dörtte üçüne işaret ediyor.

40‘lı yılların sonlarındaki doğumundan bu yana Bulgari Serpenti, bir yılanın kıvrımlı formundan esinlenen cesur tasarımıyla dünyayı büyüledi. Koleksiyon, önce saatler ve takı kreasyonları sayesinde kadının güçlenmesinin, zamanın ve trendlerin ötesine geçmenin ve daha sonra ‘Deri Eşyalar’ evrenine genişlemenin bir sembolü haline geldi.

bvgari..

Bulgari Grubu CEO’su JeanChristophe Babin, “Bulgari, 2000 yıldan uzun bir süre önce Roma’da Kleopatra’nın mücevherlerinden esinlenen sembolik Serpenti kreasyonlarıyla 75 yıldır cüretkar yaratıcılığını, usta işçiliğini ve modern ruhunu gösterdi. Bu kreasyonlar; sonsuz hikayeler, sanat ve gücü aktarıyorlar. Ayrıca, Serpenti kendine güvenen kadınların ruhunu yansıtarak ve heyecan verici yaratıcı işbirlikleriyle sanat dünyasına girerek mücevherin sınırlarını genişletiyor. Bulgari, sonsuz metamorfozun nihai simgesiydi ve öyle olmaya da devam ediyor.” 

Bulgari, ATÜ Duty Free ve Gebr. Heinemann; Kasım ayı boyunca İstanbul Havalimanı’nda da Serpenti’nin 75’inci yılını kutluyor ve ziyaretçilerine amiral mağazalarından olan İstanbul Havalimanı’ndaki mağazasında dijital ve fiziksel bir deneyim sunuyor. Bu etkinlik, Serpenti motifinin evrimini keşfetme ve Bulgari’yi lüks dünyasında saygın bir isim haline getiren zarif işçiliğe tanıklık etme fırsatı sunuyor. Gezginlerin bir sonraki destinasyonlarına gitmeden önce 75 yıllık yaratıcılık ve sonsuz masallarla yolculuklarını zenginleştirmelerini sağlıyor.

bvlgari

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan, “Serpenti koleksiyonunun 75. yılını kutlamaktan ve bu ikonik koleksiyonu İstanbul Havalimanı’nda işlettiğimiz Bulgari mağazamızda yolcularla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Havalimanının kalbinde, dış hatlar terminal gidiş katında, 4. bölgede yer alan Bulgari mağazamızda, ziyaretçilerimiz Kasım ayı boyunca Serpenti’nin hem görsel hem de fiziksel olarak cazibesini deneyimleyerek Serpenti’nin büyüleyici havasına kendilerini kaptırma fırsatına sahip olacaklar. Tüm ziyaretçilerimizi, Bulgari’nin Serpenti koleksiyonunda somutlaşan zamansız zarafeti ve yaratıcı mirası keşfetmeye ve İstanbul Havalimanı’ndaki Bulgari mağazamızda benzersiz bir alışveriş deneyimine davet ediyoruz.” 

Tasarım evreninde Bulgari ilk kez 1948’de, bileklik – saatleri yılanın işaretiyle ilişkilendirerek zamanın ebedi gizemine bağladı. Ufkunu genişletmek ve kendi kurallarını belirlemek: Serpenti, on yıllarca, nesiller boyunca izleyicilerin dikkatini çekmek, hayran bırakmak ve hipnotize etmek için ayırt edici özelliklerini korurken derisini değiştirdi. Kullanıcılarını güçlendirmek ve onlara ömür boyu sürecek bir şey hediye etmek.

Bulgari, tasarım evreninde ilk kez 1948’de bileklik ve saatlerini yılan işaretiyle ilişkilendirerek zamanın ebedi gizemine bağladı. Ufkunu genişleten ve kendi kurallarını koyan Serpenti, on yıllarca, nesiller boyunca izleyicilerin dikkatini çekmek, hayran bırakmak ve hipnotize etmek için ayırt edici özelliklerini korurken dış görünümünü değiştirdi. Kreasyondan parçaları taşıyanları, güçlendirmek ve onlara ömür boyu sürecek bir şey hediye etmek üzere tasarlandı.

bvlgari.. (1)

Gebr.Heinemann (Moda, Aksesuar, Saat ve Mücevher) Satınalma Direktörü Jan Richter, “Bulgari, 1948’deki ilk Serpenti koleksiyonu ile yenilik ve güzelliği benzersiz bir şekilde birleştirdi, ve o zamandan beri ikonik parçaları yeniden icat ediyor. İstanbul’daki Bulgari mağazasında, tüketicileri son 75 yılın bu etkileyici yolculuğuna çıkarmak ve misyonumuz doğrultusunda onlar için unutulmaz bir alışveriş deneyimi yaratmak istiyoruz. ”

Bulgari’nin büyüleyici koleksiyonlarının ötesinde, yılan her zaman dünya çapında çeşitli kültürlerde insan mitolojisinin geniş panteonunun bir parçası olmuştur. Böylesine güçlü bir işaret, sadece güzellikle ilgili değildir. Bu, temsil ettiği güç ve değerlerle ilgilidir. Bulgari’nin yılanı sayısız kez yeniden yorumlaması, böylesine zengin bir tarihi geleneğin zarif işçilik ve vizyoner tasarım adına erdemli bir şekilde devamını temsil etmektedir.

Yıllar geçtikçe, Serpenti eserlerinin sonsuz şekilleri, Maison’un teknik hünerinin ve yaratıcı tarzının bir kanıtı haline geldi. Serpenti sadece takı yapma cesaretinin bir sentezi değil; ayrıntılarda beklenmedik güzelliğin taç mücevheridir. Serpenti kişinin kolunu, bileğini ya da yakasını sarar – hareketi takip ederken takan kişiyle bütünleşir. Kendine ait bir yaşamı olan canlı bir madde gibi şekillendirilmiş altın, zahmetsiz bir zarafetin kıvrımlı kucağında bileğin etrafına sarılır.

Serpenti mücevher kreasyonları kıvrımlı çizgileri ve saran şekilleriyle büyülüyor. Serpenti Viper’ın çağdaş yeteneğinden değerli taşlarla süslenmiş daha gerçekçi stillere kadar, Serpenti’nin karşı konulmaz çekiciliği sonsuza dek sürecektir. Serpenti saatleri mücevher ruhuna sahip saatlerdir, çekici cazibesiyle bileği kucaklar. Serpenti Tubogas’ın sarmalayan kısmından, Serpenti Seduttori’nin baştan çıkarıcı altıgen pullarına kadar, koleksiyonun her bir saati Bulgari stilinin zamansız imzaları haline gelen estetik kodlarla oynuyor.

Bulgari’nin Serpenti kreasyonları 75 yıldır Maison’un Akdeniz köklerini, yaratıcı tasarımını ve zanaatkâr ustalığını yansıtıyor. Serpenti’nin sonsuz metamorfozu, kodlarına sadık kalarak deney yapmayı asla bırakmayan vizyoner bir markanın estetik dinamizmini yansıtıyor. Bugün Serpenti koleksiyonu, Bulgari’nin mükemmelliğe, yeniliğe ve sanatın titiz işçilikle birleşmesine olan sarsılmaz bağlılığının bir kanıtı olarak duruyor.

Enerjisa Üretim’in Kadın Çalışanlardan Oluşacak Rüzgar Santrali için Eğitimler Başlıyor!
Şehir Hatları’nın Yaz Tarifesi Başlıyor.
Corny’den Yaza Merhaba
İsviçreli Saat Markası EBEL; Saat&Saat Güvencesiyle Artık Türkiye’de!
Türk Eğitim Vakfı’ndan Yeni Farkındalık Projesi “Gücüm Bu Kadarına Yetiyor”
URBAN Care’den Yaza Merhaba Partisi “Bu Yaz Herkes Kendine İyi Baksın’
Marks & Spencer 2024 Yaz Koleksiyonu’nu özel bir etkinlikle tanıttı
İyi yaşamı ve lezzeti buluşturan Alpro ve BigChefs iş birliği yaptı!
Türkiye’de Sağlığınızı Düşünen İlk Un “Panpan Un”
“Jovirose” Akdeniz doğallığının ve ışıltısının yeni yüzü
6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü kapsamında Diyet Uzmanı Öykü Altay’dan çok önemli bilgiler!
“Evidea X” Doğa Rutkay ile Doğa’ya Dönüş!
P&G Türkiye Yıldız Anneler projesinin 10. yılında Spor Kültürü Araştırması’nı yineledi.
“The VEIL” İstanbul, Londra ve Paris hattında nefes kesen bir kedi-fare kovalamacası!
Göz bölgenizdeki yaşlanma belirtilerine “gülsha” ile veda edin!
İBB Plajları 15 Haziran’da açılıyor. Giriş ücretleri belli oldu.
İyi Bir Uyku Patili Dostlarımızın da Hakkı!
COSMED, 15. yaşını “Seninle 15 yıl” projesiyle kutlamaya hazırlanıyor.
The Grand Tarabya’dan Babanıza Unutulmayacak Bir SPA Deneyimi
Roma’nın Çekiciliğinden İlhamla; FENDI Summer 2024
Molped 28 Mayıs Dünya Regl Hijyeni Günü’nde Farkındalık Çalışmalarını Sürdürüyor
Yeni Mezunlara İstihdam Fırsatı “İlk Fırsat” Programı’nın Başvuruları Başladı
Effie Türkiye 2024’te Ödüller Sahiplerini Buldu
Dikkat! Yanlış klima kullanımı yaz gribini tetikliyor.
Tim Burton’ın 1988 tarihli doğaüstü komedi filmi “Beterböcek”in devam filmi geliyor.
EQUAL Türkiye’den bu yana kadın sanatçıların sesi yüzde 140 arttı
Türkiye ihracatla, ihracat kadınla büyüyecek !
Beymen Yaza Selma Ergeç ile Merhaba diyor!
Cem Adrian’dan Türk Sanat Müziği Albümü “Solmayan Şarkılar 2”
Beta Yeni Han, Uluslararası Çay ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yaptı.
FOREO Yeni SUPERCHARGED Bariyer Onarıcı Essence Mist!
Canon Gençlik Programı’nda genç yeteneklerin eserleri Mardin’de sergiye çıkıyor
Ak Gıda-İçim Süt “İçim’de Bir Fikir Var” Diyen Gençleri Geleceğe Hazırlıyor.
Anne Adayları ve Yeni Anneler için Doğru Emzirme Sütyeni Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Valentino Garavani’den VLogo Locker Mary Jane babetler
PINK MARTİNİ 30. yıl Turnesi Kapsamında İstanbul’a Geliyor!
Elite World’ün İyi Yaşam Festivali “Wibe Fest” Büyük İlgi Gördü
Upcycle İstanbul Art and Design Festival’e geri sayım başladı.
Ruzy Gallery, sanat serüvenine yeni sergisi “Evvel” ile devam ediyor!
“ECLİPSE” Filmine Öğretmen ve Öğrencilere Film Davetiyesi ve Patlamış Mısır Team Paribu’dan
Sagaza for Boyner ile Işıldayan Geceler!
İstanbul Marketing Summit, pazarlama dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getirdi!
“Rezervem” Restoran Deneyimini Teknoloji ile Buluşturuyor!
Perakende vizyoneri Dr. Giuseppe Stigliano İstanbul’da
Beşiktaş JK ile Engelleri Beraber Aşalım!
Yeniliğin ve Hareketin Sahnesi HOPE Alkazar, Mayıs Ayında’da Dopdolu
Sırt Ağrısı deyip geçmeyin, Omurga Tümörünün Habercisi Olabilir!
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı 26 Mayıs’ta, 41 ilde yapılacak.
COMEUP Fonksiyonel Kumaşları ve Canlı Renkleri ile Dikkat Çekiyor.
Sinema ve Tiyatro Dünyasında Ödül Heyecanı!

Her haklı saklıdır 2023

Web sitemizde kullanılan görsel ve haberler telif hakkı ile korunmaktadır

Woman Mag Tr Sitemap URL Index