TAOLE.jpgytytrr

Hala Sevgililer Günü Planı yapmadıysanız!

Mobilet, bu 14 Şubat için henüz plan yapmamış olanlara ilaç gibi gelecek etkinlik önerileri sunuyor. Bu Sevgililer Günü’nde romantik bir akşam geçirmek isteyenler için İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de Mobilet’in seçtiği etkinlikler şöyle;

Aşk Üzerine Kısa Bir Film

Atlas 1948 Sineması | 13-14-15 Şubat

Kieslowski imzalı “Aşk Üzerine Kısa Bir Film” 19 yaşındaki Tomek ve komşusu Magda ile ilişkisini anlatıyor. Hayatını postanede çalışarak kazanan genç bir posta memuru olan Tomek, karşı binasında yaşayan Magda’ya derin ve takıntılı bir aşk beslemektedir. Oldukça sıradan ve sade yansıyan hayatının derinliklerinde ise oldukça girdaplı ve takıntılı bir ruh durumunda olan Tomek, kadının hayatına dair her şeyi en ince detayına kadar bilmektedir. Bir gün Magda’ya ilan-ı aşk eder ancak alacağı cevap onu oldukça üzecektir. Kieslowski’nin kısa filmografisinin en önemli noktalarından biri olan Aşk Üzerine Kısa Bir Film yönetmenin derin aşk tanımlamasına dikkat çekiyor.

https://mobilet.com/tr/event/28061/

aşk

Amour

Atlas 1948 Sineması | 13-14-15 Şubat

Usta yönetmen Haneke’nin Altın Palmiye ödüllü 2012 yapımı filmi “Amour”da, 80’lerinde emekli ve eğitimli iki müzik öğretmeni olan Georges ve Anne, ilerlemiş yaşlarına rağmen geride kalan ömürlerini huzur ve mutluluk içerisinde geçiren bir çifttir. Kendileri gibi müzisyen olan kızları Eva, Avrupa’da onlardan uzakta ailesiyle yaşamaktadır. Yaşlı çiftin sakin hayatı bir gün Anne’in kriz geçirip felç olmasıyla altüst olur. Georges karısına elinden geldiğince iyi bakar ama onun da yapabilecekleri sınırlıdır. Üstelik Anne’in durumu gitgide kötüleşmektedir. Şimdi onca yıla yayılmış olan evlilikleri, bir kez daha bağlılık sınavı verecektir.

https://mobilet.com/tr/event/28058/

Bir Delinin Hatıra Defteri

Cafe Theatre KartalİST Marina | 14 Şubat 

Bir şizofrenin iç dünyasının anlatıldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu Metin Zakoğlu yorumuyla sahnede. “Gogol Hırsız” diye başlıyor Metin Zakoğlu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri” anlatımı, sonra işler karışıyor. Zakoğlu bana ait ama çalınmış dediği hikayelerinin kahramanları yapıyor aniden seyircileri. Gerçek şizofren olan oyuncu, bir deliyi oynayanı izlemeye gelmişken, gerçek bir deli ile karşılaşan seyirciler. Kim deli, kim akıllı, kim seyirci, kim oyuncu birbirine karışıyor. Bazen Gogol’un hikayeleri, bazen Zakoğlu’nun şovuna ait bölümlerin yer aldığı performans, Metin Zakoğlu’nun birbirinin tekrarı Gogol yorumlarına inat gerçekleştirdiği interaktif ve modern bir yorum.

https://mobilet.com/tr/event/27564/

Brıdged jones

Bridget Jonesun Günlüğü

Atlas 1948 Sineması | 14 Şubat

2001 yapımı romantik komedi Bridget Jones’un Günlüğü, 14 Şubat’ta Atlas 1948 Sineması’nda. Bridget Jones yaşı, kilosu, romantik ilişkileri ve başka kusurlarıyla ilgili kendisiyle barışık olmayan ortalama bir insandır. Yeni yılda hayatını kontrol altına almaya karar verir ve bunun için sadece doğruları yazdığı bir günlük tutmaya başlar. Çekici ama bir o kadar da çapkın patronu Daniel, Bridget’a ilgi göstermeye başlar. Bridget da Daniel’dan hoşlansa da karakteri çok güven vermemektedir. Bununla birlikte, bir avukat olan Mark Darcy de Bridget’a açılır ve Bridget hem Daniel’ın hem de Darcy’nin gerçek yüzlerini görmeye başlar, hem de Darcy’ye olan gerçek hislerini keşfeder. 

https://mobilet.com/tr/event/28168/

Sevgililer Günü Yemeği

The Nile Event/Cafe | 14 Şubat

Genç bir kadın girişimcinin 2022 yılında kurduğu “The Nile Event, Maltepe /Cevizli’deki ana merkezinde Sevgililer Günü’ne özel bir akşam yemeği için çiftleri bekliyor. Özel dekorlu asma katlı kafesinde hizmet veren The Nile; çocuklara ve yetişkinlere kafe/restoran, workshop, catering, özel gün organizasyonları ve gezi alanında bireysel ve kurumsal olarak danışmanlık hizmeti veriyor. Anne yemeği konseptiyle birbirinden lezzetli atıştırmalık, salata, tatlı vb. opsiyonları sunan The Nile bu Sevgililer Günü’nde özel süslenmiş keyifli bir masada, mum ışığında romantik bir yemek keyfi sunuyor. Bu iki kişilik akşam yemeği için Mobilet’le yeriniz hazır. 

https://mobilet.com/tr/event/28081/

etik alkol

Etik Alkol

Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi | 14 Şubat

Bu Sevgililer Günü’nü kahkahalarla geçirmek isteyenler için Etik Alkol sahnede. Özenle seçilen kelimeler ile başlayan sohbet, “Dur öpücem!, Gel sarılıcam!”lara dönüşüyorsa orada araştırılacak bir şey vardır. Araştırdık, bu alkol vücuda girdiğinde insana ne yapıyor da “Dün ile ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum” dedirtebiliyor. Nasıl oluyor da Ömer Hayyam’a kendisi ile ilgili övgüler yazdırabiliyor, Neyzen Tevfik’i komik hikayelerin içine itiyor, Can Yücel’e arkadaşlık ediyor? Aziz Nesin, Cemal Süreya, Edip Cansever, Orhan Veli, Özdemir Asaf, Rıfat Ilgaz, Sabahattin Ali hepsi bu oyun için bir sofrada buluşup anlatıyorlar anlatacaklarını. Aydın Boysan da yalnız bırakmıyor onları, birinin “nasıl içilmesi gerektiğini” anlatması gerekiyor tabii. 

https://mobilet.com/tr/event/27191/

italyan usulü

İtalyan Usulü Evlilik

Sinematek Sinema Evi | 14 Şubat

Yönetmen Vittorio De Sica’nın 1964 yapımı filmi “İtalyan Usulü Evilik” 14 Şubat’ta Sinematek’e geliyor. Sophia Loren ve Marcello Mastroianni’nin başrolleri paylaştığı filmde, başka bir kadınla evlenmek niyetindeki zengin bir adamın sevgilisi olan Filumena’nın hikayesi anlatılıyor. Filumena, Domenico adındaki adamın kendisiyle evlenmesi için tüm varlığıyla savaşacaktır. Üç çocuğu vardır. Çocuklardan birisi Domenico’dandır. Ama hangisi? İkinci Dünya Savaşı sonrasında komedi filmlerine yönelen Vittorio De Sica’nın yeni gerçekçi köklerinin, mizah yeteneğinin, yönetmenlik dehasının ve başrol oyuncuları arasındaki olağanüstü kimyanın mükemmel bir sonucu olan film, bu Sevgililer Günü’nde çiftleri bekliyor.

https://mobilet.com/tr/event/27392/

Aydilge

Kadıköy Sahne | 14 Şubat

Şarkıcı-şarkı yazarı, yazar ve radyo programcısı olan Aydilge, Kadıköy Sahne’de müzikseverlerle buluşuyor. Genç yaşına, müzik alanında altı albüm, edebiyat alanında üç kitap, üniversite birinciliği, radyo- TV- sinema yüksek lisansı, iletişim uzmanlığı, editörlük, radyo programcılığı, yüzlerce konser ve çevre projeleri sığdıran Aydilge; albüm ve single’larının yanı sıra Kiralık Aşk, Kiraz Mevsimi gibi ödüllü dizi müzikleri ve hit single’lar çıkarmaya devam ediyor. Müzik kariyerinde ise ardı ardına verdiği konserlerle Türkiye’nin her noktasında sevenleriyle buluşuyor.

https://mobilet.com/tr/event/27655/

Opera İstanbul Sevgililer Günü Konseri

Yeldeğirmeni Sanat | 14 Şubat

Türkiye’nin ilk özel operası Opera İstanbul, St. Valentine 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırladıkları programla Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Müzik, dans ve tiyatroyu eşsiz bir uyumla birleştiren opera sanatının daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan topluluk, bu konserde soprano Tülay Uyar Hatip ve mezzo-soprano Esen Demirci, kontrtenor Kaan Buldular, tenor Onur Turan, bas Ozan Kutlar ve piyanoda Polo Villa ile sahnede olacak.

https://mobilet.com/tr/event/27687/

Bana Kimse Ne Olduğunu Anlatmadı

DasDas | 14 Şubat

İbrahim Selim’in 2016’da Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü kazandığı “Bana Kimse Ne Olduğunu Anlatmadı” oyunu, yeniden seyirciyle buluşuyor. 14 Şubat akşamı DasDas’ta sergilenecek oyun, 44 yaşında, evli ve çocuklu, gece kulüplerinde bodyguardlık yapan Dave’in başka bir şey yapmak hayaliyle yeni bir iş araması ile başlıyor. Gazete ilanından bulduğu iş, onun için eskisine göre daha kolaydır. Dave sanat galerisinde güvenlik görevlisi olur; bir insan sanat galerisinde ne kadar zorlanabilir ki diye düşünür. Görev yeri galeride, arka tarafta bir oda. Perdeyle ayrılmış. Perdenin önünde bir yazı: DİKKAT! Bu odadaki sergi sert içeriklidir. Rahatsız olabileceğinizi düşünüyorsanız Lütfen girmeyin. 18 yaşından küçükler “zaten” giremez.” Ama ona kimse ne olduğunu anlatmaz. Ona kimse onun gibi birine neden ihtiyaçları olduğunu anlatmaz. 

https://mobilet.com/tr/event/26891/

kürk mantolu madonna

Kürk Mantolu Madonna

Caddebostan Kültür Merkezi | 14 Şubat

“Bir çekmecede on yıl boyunca saklı duran kara kaplı bir defter…” “Raif Efendi’nin katlanamadığı çaresizliği, kavuşması imkansız aşkının tek tesellisi…” “Defterin taşıdığı sırlar, unutulmaz bir aşk ve koca bir yalnızlık…” Sabahattin Ali’nin ilk ve son aşk romanı olan Kürk Mantolu Madonna, Taner Barlas’ın rejisiyle sahnede. Raif Efendi’nin resim merakının yol açtığı sergilere gitme tutkusu ve Kürk Mantolu Madonna’nın portresiyle karşılaşması büyülü bir yolcuğun başlangıcı olmuştur.

Bu çok özel aşk hikayesi, aynı zamanda yaşadıkları hayatta belki de ilk defa kendilerini var edebilmenin adıdır adeta. Sonrasında gelişen, yazarın hain bir rastlantı olarak tanımladığı, Maria Puder’in uzaktan akrabası olan Frau van Tiedemann’la karşılaşması, Raif Efendi’yi dayanılmaz bir işkencenin içine atmıştır. Tutku dolu bir aşk yaşadığı Madonna’nın başına gelen hazin olay, Raif Efendi’nin baş edemediği duygularla mücadele etmesine neden olmuştur. Tek dostu olarak tanımladığı kara kaplı defter, burada hayatına girer. Aynı şirkette çalıştığı iş arkadaşı ve güvendiği tek kişiye defteri emanet eder. Defter açılır ve on yıllık sır ilk kez aralanır. Oyun; umutsuzluğun ama aynı zamanda da umudun, korkunun ve heyecanın, aşkın yüceliğinin, kendini var etmenin ve hepsinin birleşimiyle yaşama anlam katmanın bir hikayesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

https://mobilet.com/tr/event/27056/

Çiftler Çiftler

Altı Üstü Kabare | 14 Şubat

2023 Yeni Tiyatro dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nde en iyi müzikal performans kadın ve en iyi müzikal performans erkek ödülüne sahip “Çiftler Çiftler, bu 14 Şubat’ta çiftleri bekliyor.   Konut kredisiyle aldıkları evin taksitlerini ödeyebilmek için gece gündüz çalışmaktan görüşemeyen taze çift Tanju ve Hülya’dan, kız isteme törenine sarhoş gelme gafletinde bulunduğu için kavuşamayıp, İstanbul’a kaçmak zorunda kalan Mehmet ile Zeynep’e, yanlış bir telefon görüşmesi sonucu sanal aşk yaşamaya başlayan, işsiz ama güçlü aşıklar Cemil ve Vesile’den, çocukluk aşkı için futbol kursunu bırakıp baleye yazılan platonik Bülent ile biricik aşkı Sude’ye dört farklı dünyadan, 4 ayrı çiftin hikayesi, Ataşehir’de kabare tiyatrosunun adresi Altı Üstü Kabare’de. 

https://mobilet.com/tr/event/27261/

cimri

Cimri

Maximum UNIQ Hall | 14 Şubat

Maximum UNIQ Hall etkinliklerinde 14 Şubat akşamı sahne Cimri’nin. Semaver Kumpanya, Moliere’in ünlü eseri “Cimri” oyununu, Tansu Biçer’in yorumu ve Serkan Keskin’in çok konuşulan “Harpagon” performansıyla 6 sezondur kapalı gişe sahneliyor. İş Bankası kartlarına %10, Privia Black ve Maximiles Black’e %20 indirim uygulanacak oyun için Mobilet’te yeriniz hazır. 

https://mobilet.com/tr/event/26332/

bir ihtimal daha var

Anadolu Efes Mavi Sahne: Bir İhtimal Daha Var

DasDas | 14 Şubat

Günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu, Umut ve Ada’nın hayatın zorlu koşullarından ve dengesiz lise arkadaşları Barış’ın tacizlerinden kurtulmak için doğaya kaçmalarını konu alan Bir İhtimal Daha Var, 14 Şubat akşamı DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşuyor. Bu üç kişilik komik ve tuhaf oyun, hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak ele alıyor. 

https://mobilet.com/tr/event/26529/

Berkay

TED Ankara Koleji Sahne Sanatları ve Gösteri Merkezi | 14 Şubat

Berkay, 14 Şubat 2024 Çarşamba akşamı KerkiSolfej organizasyonu ile Ankara TED Ana Sahne’de en sevilen şarkıları ile müzikseverlere unutamayacakları bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor. Berkay’ın sevilen şarkıları eşliğinde keyifli bir konser deneyimi arayan Ankaralı müzikseverler için biletler Mobilet’te. 

https://mobilet.com/tr/event/26540/

Badem

IF Performance Hall | 14 Şubat

Dokuz yıl aradan sonra sahnelere dönen Badem, 14 Şubat akşamı IF Performance Hall Ankara’da. Yeni şarkıları ile sahnelere dönen grup, birbirinden güzel, keyifli şarkıları ve düetleri ile keyifli, eğlenceli bir akşam için müzikseverleri bekliyor!

https://mobilet.com/tr/event/27045/

Nev

IF Performance Hall Tepe Prime | 14 Şubat

Kendi hitlerinin yanı sıra alaturka şarkıları da kendine has özel düzenlemeleri ile yorumlayan Nev, 14 Şubat akşamı Ankaralı müzikseverlerle buluşuyor. Türk rock müziğinin önemli isimlerinden olan Nev, Zor, Mühürlü Kaderim, Sen Gibi, Benmişim, Efkarlıyım gibi sevilen hitlerinin yanı sıra Nev-i Alaturka albümünden de Cover parçalarını seslendirecek.

https://mobilet.com/tr/event/27050/

Tutkum Boğuşmak Şov

DasDas | 14 Şubat

Tutkum Boğuşmak, bu Sevgililer Günü’nü yalnızlarla kutluyor. Türkiye’nin en önemli ilişki uzmanı ve seksoloğu Tutkum Boğuşmak, Sevgililer Günü’ne özel, sadece yalnızların katılabileceği interaktif gösterisiyle 14 Şubat akşamı, DasDas’ta olacak.

https://mobilet.com/tr/event/27729/

Aşk Her Yerde

The Stay Warehouse Alaçatı | 14 Şubat

Unutulmaz replikleri, dokunaklı sahneleri ve etkileyici müzikleriyle en kült romantik komedilerden Love Actually, (Aşk Her Yerde), filmin 20. yılında 14 Şubat Sevgililer Günü’nde The Stay Warehouse’da sinemaseverler ile buluşuyor. Film gösteriminden önce, The Stay Warehouse’un yemyeşil bahçesinde birbirinden lezzetli sokak lezzetlerinin sunulacağı etkinliğin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor. 

https://mobilet.com/tr/event/28083/

dolu kadehi ters tut

Dolu Kadehi Ters Tut – Sevgilier Günü Özel

Hilton Carnaval Venue | 14 Şubat

Yerli sahnenin popüler bağımsız ekibi Dolu Kadehi Ters Tut, KerkiSolfej organizasyonu ile bu 14 Şubat’ta sevilen şarkılarını İzmirli müzikseverler için söyleyecek. 2014 yılında Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay tarafından kurulan, gerek internet üzerinden yayınladıkları işleri, gerek çektikleri klipleri, gerekse de konserleriyle ilgi çeken Dolu Kadehi Ters Tut’un Sevgililer Günü özel konseri için Mobilet’te yeriniz hazır.

https://mobilet.com/tr/event/27593/

Enerjisa Üretim’in Kadın Çalışanlardan Oluşacak Rüzgar Santrali için Eğitimler Başlıyor!
Şehir Hatları’nın Yaz Tarifesi Başlıyor.
Corny’den Yaza Merhaba
İsviçreli Saat Markası EBEL; Saat&Saat Güvencesiyle Artık Türkiye’de!
Türk Eğitim Vakfı’ndan Yeni Farkındalık Projesi “Gücüm Bu Kadarına Yetiyor”
URBAN Care’den Yaza Merhaba Partisi “Bu Yaz Herkes Kendine İyi Baksın’
Marks & Spencer 2024 Yaz Koleksiyonu’nu özel bir etkinlikle tanıttı
İyi yaşamı ve lezzeti buluşturan Alpro ve BigChefs iş birliği yaptı!
Türkiye’de Sağlığınızı Düşünen İlk Un “Panpan Un”
“Jovirose” Akdeniz doğallığının ve ışıltısının yeni yüzü
6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü kapsamında Diyet Uzmanı Öykü Altay’dan çok önemli bilgiler!
“Evidea X” Doğa Rutkay ile Doğa’ya Dönüş!
P&G Türkiye Yıldız Anneler projesinin 10. yılında Spor Kültürü Araştırması’nı yineledi.
“The VEIL” İstanbul, Londra ve Paris hattında nefes kesen bir kedi-fare kovalamacası!
Göz bölgenizdeki yaşlanma belirtilerine “gülsha” ile veda edin!
İBB Plajları 15 Haziran’da açılıyor. Giriş ücretleri belli oldu.
İyi Bir Uyku Patili Dostlarımızın da Hakkı!
COSMED, 15. yaşını “Seninle 15 yıl” projesiyle kutlamaya hazırlanıyor.
The Grand Tarabya’dan Babanıza Unutulmayacak Bir SPA Deneyimi
Roma’nın Çekiciliğinden İlhamla; FENDI Summer 2024
Molped 28 Mayıs Dünya Regl Hijyeni Günü’nde Farkındalık Çalışmalarını Sürdürüyor
Yeni Mezunlara İstihdam Fırsatı “İlk Fırsat” Programı’nın Başvuruları Başladı
Effie Türkiye 2024’te Ödüller Sahiplerini Buldu
Dikkat! Yanlış klima kullanımı yaz gribini tetikliyor.
Tim Burton’ın 1988 tarihli doğaüstü komedi filmi “Beterböcek”in devam filmi geliyor.
EQUAL Türkiye’den bu yana kadın sanatçıların sesi yüzde 140 arttı
Türkiye ihracatla, ihracat kadınla büyüyecek !
Beymen Yaza Selma Ergeç ile Merhaba diyor!
Cem Adrian’dan Türk Sanat Müziği Albümü “Solmayan Şarkılar 2”
Beta Yeni Han, Uluslararası Çay ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yaptı.
FOREO Yeni SUPERCHARGED Bariyer Onarıcı Essence Mist!
Canon Gençlik Programı’nda genç yeteneklerin eserleri Mardin’de sergiye çıkıyor
Ak Gıda-İçim Süt “İçim’de Bir Fikir Var” Diyen Gençleri Geleceğe Hazırlıyor.
Anne Adayları ve Yeni Anneler için Doğru Emzirme Sütyeni Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Valentino Garavani’den VLogo Locker Mary Jane babetler
PINK MARTİNİ 30. yıl Turnesi Kapsamında İstanbul’a Geliyor!
Elite World’ün İyi Yaşam Festivali “Wibe Fest” Büyük İlgi Gördü
Upcycle İstanbul Art and Design Festival’e geri sayım başladı.
Ruzy Gallery, sanat serüvenine yeni sergisi “Evvel” ile devam ediyor!
“ECLİPSE” Filmine Öğretmen ve Öğrencilere Film Davetiyesi ve Patlamış Mısır Team Paribu’dan
Sagaza for Boyner ile Işıldayan Geceler!
İstanbul Marketing Summit, pazarlama dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getirdi!
“Rezervem” Restoran Deneyimini Teknoloji ile Buluşturuyor!
Perakende vizyoneri Dr. Giuseppe Stigliano İstanbul’da
Beşiktaş JK ile Engelleri Beraber Aşalım!
Yeniliğin ve Hareketin Sahnesi HOPE Alkazar, Mayıs Ayında’da Dopdolu
Sırt Ağrısı deyip geçmeyin, Omurga Tümörünün Habercisi Olabilir!
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı 26 Mayıs’ta, 41 ilde yapılacak.
COMEUP Fonksiyonel Kumaşları ve Canlı Renkleri ile Dikkat Çekiyor.
Sinema ve Tiyatro Dünyasında Ödül Heyecanı!

Her haklı saklıdır 2023

Web sitemizde kullanılan görsel ve haberler telif hakkı ile korunmaktadır

Woman Mag Tr Sitemap URL Index