TAOLE.jpgytytrr

Küresel çapta düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı gerçekleşti

İdeallerini gerçekleştirmek ve vizyonlarını ileriye taşımak isteyen girişimci kadınlar için küresel çapta 55’ten fazla ülkede düzenlenen “EY Girişimci Kadın Liderler Programı” kapsamında her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen konferans, bu yıl İstanbul’da gerçekleşti. 

Birçok ülkeden İstanbul’a gelerek konferansa katılım sağlayan girişimci kadınlar, iş dünyasının önde gelen liderlerini ve EY profesyonellerini dinleme fırsatı yakalarken, aynı zamanda Türkiye’yi daha yakından tanıyarak potansiyel yatırım ve iş birlikleri hakkında bilgi edindi. Konferansta; etkili ve uzun vadeli büyüme formülleri, ekonomi ve yatırım trendleri, ESG ve sürdürülebilirlik, yetenek ve ekip yönetimi, teknoloji ve yapay zekâ gibi girişimcilik ekosistemini yakından ilgilendiren birçok önemli konu başlığı ele alındı.

Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi hizmetleri şirketi EY tarafından küresel çapta 55’ten fazla ülkede gerçekleştirilen ve 1000’den fazla başarılı kadın girişimciyi ağında barındıran EY Girişimci Kadın Liderler Programı (EY Entrepreneurial Winning Women Program™); işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan girişimci kadınları bir araya getirerek uluslararası pazarlara açılma, rekabet avantajı sağlama ve uzun vadeli değer yaratma gibi konularda destek olmayı amaçlıyor. Program katılımcılarına eğitim, mentorluk, koçluk ve danışmanlık verilmesinin yanı sıra küresel bir girişimcilik ağına katılmalarına imkân sağlanıyor. Türkiye’de 7 yıldır yürütülen bu programa bugüne kadar 70 başarılı Türk kadın girişimci dahil oldu.

Program kapsamında her yıl farklı bir ülkede düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı ise bu yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleşti. Konferansta; Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter, Turkven Direktörü Selin Dilmener, Reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral, Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, Mako Kids Kurucu Ortağı Irmak Atabek ve Sosyal Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir konuk konuşmacılar arasında yer aldı.

Birbirinden değerli konuşmacıların yanı sıra EY EMEIA Private Lideri Suwin Lee, EY EMEIA Strateji ve Kurumsal Finansman Lideri Julie Hood, EY EMEIA Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Natasa Nikolic, EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso, EY Türkiye Strateji ve Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar ve EY Türkiye İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Lideri Ece Sevin katılımcılarla iş dünyasına yönelik değerlendirmelerini paylaştı.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso program ve konferans hakkında şunları söyledi: Öncelikle dünyanın birçok ülkesinden girişimci kadınları İstanbul’da ağırlamaktan, onları ülkemizdeki girişimci kadınlarla bir araya getirmekten ve yatırım fırsatlarıyla tanıştırmaktan çok mutluyuz ve gururluyuz. Girişimci kadınlar dünyanın her yerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için yeterli desteği bulmakta güçlük yaşayabiliyor. Bu noktada, kadınların doğru kişilere ve kaynaklara ulaşması, ağını genişletmesi ve geleceğe yönelik değer yaratan bir yol haritası çizmesi çok önemli. Biz de EY Girişimci Kadın Liderler Programımız ile kadın girişimcilerin liderlik becerilerini ve vizyonlarını geliştirmelerine destek oluyor, işlerini büyütürken yanlarında oluyoruz. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de programın 8. dönemini başlatmak için de sabırsızlanıyoruz.”

EY EMEIA Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Natasa Nikolic konuşmasında şunları belirtti: “Kadınlar, önce aileden başlayıp ardından toplumu ve iş dünyasını şekillendiriyor, dolayısıyla eşitliğin sağlanması ve daha iyi bir dünya oluşmasında kilit bir rol üstleniyor. Biz de EY Girişimci Kadın Liderler Programımızla; eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışımız doğrultusunda kadın girişimcileri iş dünyasında daha da cesaretlendirerek toplumların sosyo-ekonomik olarak kalkınmasına destek oluyoruz. Bunun yanı sıra, kadınların hayatın her alanındaki temsilinin çok önemli olduğuna inanıyor, işlerini büyütmelerini destekleyerek milyonlarca iş fırsatı yaratılmasını ve istihdamın artırılmasını hedefliyoruz. EY Girişimci Kadın Liderler Programımız kapsamında birçok ülkeden, farklı alanlardan ve sektörlerden kadın girişimcileri bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

EY EMEIA Strateji ve Kurumsal Finansman Lideri Julie Hood ise şunları ekledi: “Kadınlar doğaları gereği güçlü bir bağlayıcıdır; içinde bulundukları ekosistemlerde iş başarısı için kritik öneme sahip olan destek ve danışmanlık ağlarını oluşturmada uzmandır. EY programı bunu bir üst seviyeye taşıyor. Program, dünya çapında 55’ten fazla ülkede yaklaşık 1000 kadın girişimciden oluşan bir ağ oluşturmasının yanı sıra EY’ın geniş deneyim ve içgörüsüne de bağlıyor. Girişimci kadınların, bireyler ve ölçeklenebilir işletmeler olarak büyümelerine ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan bir katalizör olduğumuz için gurur duyuyorum.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında, Türkiye’de yeni dönem başvuruları önümüzdeki aylarda alınmaya başlanacak. Program ile ilgili detaylı bilgi için EY web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Enerjisa Üretim’in Kadın Çalışanlardan Oluşacak Rüzgar Santrali için Eğitimler Başlıyor!
Şehir Hatları’nın Yaz Tarifesi Başlıyor.
Corny’den Yaza Merhaba
İsviçreli Saat Markası EBEL; Saat&Saat Güvencesiyle Artık Türkiye’de!
Türk Eğitim Vakfı’ndan Yeni Farkındalık Projesi “Gücüm Bu Kadarına Yetiyor”
URBAN Care’den Yaza Merhaba Partisi “Bu Yaz Herkes Kendine İyi Baksın’
Marks & Spencer 2024 Yaz Koleksiyonu’nu özel bir etkinlikle tanıttı
İyi yaşamı ve lezzeti buluşturan Alpro ve BigChefs iş birliği yaptı!
Türkiye’de Sağlığınızı Düşünen İlk Un “Panpan Un”
“Jovirose” Akdeniz doğallığının ve ışıltısının yeni yüzü
6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü kapsamında Diyet Uzmanı Öykü Altay’dan çok önemli bilgiler!
“Evidea X” Doğa Rutkay ile Doğa’ya Dönüş!
P&G Türkiye Yıldız Anneler projesinin 10. yılında Spor Kültürü Araştırması’nı yineledi.
“The VEIL” İstanbul, Londra ve Paris hattında nefes kesen bir kedi-fare kovalamacası!
Göz bölgenizdeki yaşlanma belirtilerine “gülsha” ile veda edin!
İBB Plajları 15 Haziran’da açılıyor. Giriş ücretleri belli oldu.
İyi Bir Uyku Patili Dostlarımızın da Hakkı!
COSMED, 15. yaşını “Seninle 15 yıl” projesiyle kutlamaya hazırlanıyor.
The Grand Tarabya’dan Babanıza Unutulmayacak Bir SPA Deneyimi
Roma’nın Çekiciliğinden İlhamla; FENDI Summer 2024
Molped 28 Mayıs Dünya Regl Hijyeni Günü’nde Farkındalık Çalışmalarını Sürdürüyor
Yeni Mezunlara İstihdam Fırsatı “İlk Fırsat” Programı’nın Başvuruları Başladı
Effie Türkiye 2024’te Ödüller Sahiplerini Buldu
Dikkat! Yanlış klima kullanımı yaz gribini tetikliyor.
Tim Burton’ın 1988 tarihli doğaüstü komedi filmi “Beterböcek”in devam filmi geliyor.
EQUAL Türkiye’den bu yana kadın sanatçıların sesi yüzde 140 arttı
Türkiye ihracatla, ihracat kadınla büyüyecek !
Beymen Yaza Selma Ergeç ile Merhaba diyor!
Cem Adrian’dan Türk Sanat Müziği Albümü “Solmayan Şarkılar 2”
Beta Yeni Han, Uluslararası Çay ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yaptı.
FOREO Yeni SUPERCHARGED Bariyer Onarıcı Essence Mist!
Canon Gençlik Programı’nda genç yeteneklerin eserleri Mardin’de sergiye çıkıyor
Ak Gıda-İçim Süt “İçim’de Bir Fikir Var” Diyen Gençleri Geleceğe Hazırlıyor.
Anne Adayları ve Yeni Anneler için Doğru Emzirme Sütyeni Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Valentino Garavani’den VLogo Locker Mary Jane babetler
PINK MARTİNİ 30. yıl Turnesi Kapsamında İstanbul’a Geliyor!
Elite World’ün İyi Yaşam Festivali “Wibe Fest” Büyük İlgi Gördü
Upcycle İstanbul Art and Design Festival’e geri sayım başladı.
Ruzy Gallery, sanat serüvenine yeni sergisi “Evvel” ile devam ediyor!
“ECLİPSE” Filmine Öğretmen ve Öğrencilere Film Davetiyesi ve Patlamış Mısır Team Paribu’dan
Sagaza for Boyner ile Işıldayan Geceler!
İstanbul Marketing Summit, pazarlama dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getirdi!
“Rezervem” Restoran Deneyimini Teknoloji ile Buluşturuyor!
Perakende vizyoneri Dr. Giuseppe Stigliano İstanbul’da
Beşiktaş JK ile Engelleri Beraber Aşalım!
Yeniliğin ve Hareketin Sahnesi HOPE Alkazar, Mayıs Ayında’da Dopdolu
Sırt Ağrısı deyip geçmeyin, Omurga Tümörünün Habercisi Olabilir!
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı 26 Mayıs’ta, 41 ilde yapılacak.
COMEUP Fonksiyonel Kumaşları ve Canlı Renkleri ile Dikkat Çekiyor.
Sinema ve Tiyatro Dünyasında Ödül Heyecanı!

Her haklı saklıdır 2023

Web sitemizde kullanılan görsel ve haberler telif hakkı ile korunmaktadır

Woman Mag Tr Sitemap URL Index